Home > Artykuły > Na zmiany nigdy nie jest za późno

Na zmiany nigdy nie jest za późno

jak zostać programistapo 40

Czy można przebranżowić się, w każdym wieku? Historie programistów, których poznaliśmy twierdzą, że TAK i to z bardzo pozytywnym skutkiem! Zapraszamy do przeczytania, a może dopiszesz swoją historię?

Jak zostałem programistą po 30-tce.

jak zostać programistą po 30

Jesteś osobą po 30-tce, pracującą na etat w firmie, w której czujesz, że się nie rozwijasz a rutyna Cie dobija? Tak było i ze mną… do czasu. Jestem osobą, która według społeczeństwa powinna już odnaleźć co chce robić i dawno już to robić. Jednak dopiero teraz odkryłem moje hobby.

Może to zabawne, ale o programowaniu zacząłem myśleć dzięki moim dzieciom. Zawsze pomagałem im przy pracach związanych z informatyką. Teraz to one pomogły mi, sugerując, że powinienem zagłębić się w ten temat, bo jestem w tym dobry.

Na początku pomyślałem, że dzieci tylko chcą mnie pochwalić i być miłe dla taty. Potem zacząłem szukać w internecie kursu programowania, najlepiej takiego, który będzie przystosowany do kogoś takiego jak ja, czyli początkującego.

Nie musiałem długo szukać, od razu wpadła mi w oczy firma WINDROOS ze świetnymi opiniami na temat szkoleń programowania. Firma ma wiele kursów pod praktycznie każdy zakres, od JavaScript po narzędzia Google/ SEO. Sam nie miałem pojęcia jaki kurs programowania wybrać. Dzięki filtrom na ich stronie internetowej mogłem z łatwością dobrać coś pod siebie. Opisy szkoleń również są szczegółowe i jestem pewny, że każdy interesujący się tematem znajdzie coś dla siebie. Znalazłem i ja.

Jestem zadowolony z kursów oraz przygotowania do pracy w tym zawodzie. Nie miałem problemu ze znalezieniem nowej, lepiej płatnej i rozwijającej mnie pracy. Teraz ja dziękuję dzieciom, a one oczywiście mi, ponieważ stać mnie na dużo więcej. Dziś rodzina widzi u mnie o wiele więcej uśmiechu. Czujesz, że mógłbyś zarabiać więcej na czymś co faktycznie Cię interesuje i codziennie rozwija Twoje umiejętności? Ja już zrobiłem pierwszy krok i nie żałuje. Teraz czas na Ciebie!

Adam

40-tka w programowaniu to nie problem

Kodowanie dla osoby w moim wieku może być czarną magią. Przebranżowienie się w tym wieku na programistę jest wyzwaniem pod względem znalezienia czasu. Reszta to już samozaparcie i systematyka, które dzięki licznym kursom są ułatwione! Programowanie nie jest jednym z łatwiejszych zawodów i na pewno wymaga dużo czasu na naukę teorii i praktyki. Jednakże jest to możliwe do zrealizowania nawet dla osób po czterdziestym roku życia.

Wiele osób w moim wieku boi się zmienić pracę ze względu właśnie na wiek.

Ku zaskoczeniu mamy przez to wiele zalet w oczach pracodawców – na pewno wieloletnie doświadczenie pracy z ludźmi, czy w zespołach, dzisiejsze projekty IT wymagają współdziałania specjalistów oraz współpracy z innymi pracownikami czy też klientami. Drugą zaletą, ale tak samo ważną jest umiejetność radzenia sobie z problemami oraz ich rozwiązywaniem, co jest tak naprawdę głównym zajęciem programisty. Przez lata pracowałem w firmie jako księgowy, codziennie praktycznie wykonując te same czynności wraz z brakiem możliwości rozwoju czy perspektywy na wyższe stanowisko. Dlatego zdecydowałem się zaryzykować i spełnić moje ambicje. Nie możemy bać się, że nikt nas już nie zatrudni. Skoro nie jesteśmy równo traktowani lub niezauważalni w firmie, w której spędziliśmy połowę życia, a znając swoją wartość i umiejętności to powinniśmy mieć odwagę spełnić swoje marzenia. W wieku 44 lat zacząłem swoją przygodę z programowaniem, zajęło mi to sporo czasu ze względu na to, że musiałem ten czas znaleźć, wiadomo – rodzina, obowiązki, dzieci, praca.

Wybrałem kurs programowania w WINDROOS dla początkujących, a później dla zaawansowanych – nie było łatwo, ale na pewno było warto! Dziś mam 47 lat i pracuje jako junior front-end-developer, tak dokładnie, jako junior. Zarabiam coraz lepiej z miesiąca na miesiąc przez swoje rosnące doświadczenie i w końcu jestem zauważalny w firmie.Nigdy nie jest za późno na przebranżowienie się, ale musimy pamiętać, że trzeba być zawziętym i naprawdę tego chcieć, reszta przychodzi sama. Polecam szkolenia z programowania WINDROOS, dzięki którym nauka była po prostu przyjemna i dzięki której, zmieniłem swoje życie o 180 stopni!

Marcin

Pozostałe artykuły